Za účelem pomoci vám koupit nejvhodnější produkt stráví průzkumem a testováním Kterekoupit mnoho hodin. Každý ze zde uvedených výrobků je nezávisle vybrán naším týmem. Pokud zakoupíte výrobek kliknutím na některý z odkazů uvedených na našich stránkách, získáme malou provizi, z níž můžeme financovat naši práci.

Nejlepší Pračka se sušičkou 2023

Obrázek
Jméno
Hodnocení
Ověřit cenu

Toužíte po tom, aby vaše prádlo bylo krásně čisté? Krom vhodně zvolených pracích prostředků toho lze dosáhnout i správným výběrem pračky, která celý proces podpoří. Ideální pračka pak nabídne skvělý výkon, přičemž její obsluha bude co nejsnazší. Vedle žádoucí čistoty je také příjemné, pokud prádlo rychle uschne. K tomu nám mohou dopomoci pračky se sušičkou. Představte si, kolik času ušetříte, pokud prádlo nebudete muset sušit, a jednoduše jej za dvě hodiny vytáhnete z pračky již suché. Proč si tedy neulehčit život a nepoohlédnout se po pračce se sušičkou?

Pračka se sušičkou může být skvělým pomocníkem zejména v malém bytě, kde není dostatečný prostor pro umístění sušáku. Krom místa, vám tento výrobek také ušetří spoustu času, který byste jinak strávili věšením a následným sklízením prádla. Nemusíte se o své prádlo obávat, neboť většina kombinovaných druhů praček nabízí několik různých programů, které jsou vhodné pro různé druhy prádla.

Jak vybírat pračku se sušičkou

Podle čeho tedy vhodně zvolit pračku se sušičkou? Zejména je potřeba zvážit, kolik máte doma místa, a podle toho se rozhodnout pro větší nebo menší variantu. Existují varianty Slim anebo klasické velikosti, které mají hloubku 48 cm a více. Rozměr pračky také určí vhodné plnění pračky. Jsou opět dvě varianty, stejně jako u klasické pračky. Můžete si vybrat plnění prádla ze strany, nebo pračku s vrchním plněním, což opět šetří místo. Pračky se sušičkou s předním plněním jsou také jediné, které existují i ve vestavné variantě. Výhodou vestavných spotřebičů je zejména estetický dojem. Pokud se vám pračka nevejde do koupelny, nebo z jakýchkoliv jiných důvodů upřednostňujete umístění pračky se sušičkou v kuchyni, jistě oceníte možnost jejího zakomponování pod kuchyňskou linku.

Pokud jste se již rozhodli, jakou variantu (přední nebo vrchní plnění) pračky zvolíte, je také dobré si ujasnit objem prádla, pro který budete pračku pořizovat. Vždy si na pračce všímejte štítku určujícího množství prádla, které lze vložit pro praní a kolik na sušení. Všeobecně platí, že pro jedno až dvou člennou rodinu stačí pračka na 4 kg. Pro čtyř a více člennou rodinu se vyplatí pořídit pračku na 8 a více kilo.

Jaká je spotřeba pračky se sušičkou

Při výběru kombinované pračky je také vhodné sledovat parametry spotřeby energie, kdy energetická spotřeba by měla spadat do třídy A, nebo A+, ale ty zatím nejsou běžně k dostání. Dále je dobré zjistit odhadovanou spotřebu vody a také hlučnost pračky. Zde pro představu uvádíme škálu hluku: 30 dB (šepot), 50 dB (tichá pracovna), 60 dB (běžný hovor), 70 dB (poslech televize), 80 dB (těsná blízkost vysavače).

Recenze

Jelikož se na trhu vyskytuje mnoho výrobců, doporučuje se kromě zmíněných parametrů také pročíst recenze od uživatelů. Zeptat se také například známých, kteří již kombinovanou pračku vlastní a jaké jsou jejich zkušenosti s ní.

Testy praček se sušičkou

Pračky se sušičkou také procházejí odborným testováním z důvodu ověření výkonu a zjištění kladů a záporů jednotlivých typů. Při pročítání stránek s výsledky těchto testování zjistíte, že hodnocení málokdy dosahují 100%. Zpravidla se spokojenost s jednotlivými výrobky pohybují okolo 85%, což i tak představuje velmi dobrý výsledek. Pokud vás tato hodnota zaráží, zřejmě vás zajímá, čím je způsobena. Kombinované pračky v sobě spojují dva spotřebiče. Velice pravděpodobně tedy vždy jeden z nich nebude splňovat všechny funkce tak skvěle jako u varianty samostatných produktů. Co bylo tedy v testu označeno za hlavní zápor kombinovaných praček? Zejména nemožnost vysušení stejného množství prádla, jaké vypere. Znamená to tedy, že výkon sušičky je v tomto případě nižší než výkon pračky. Tento druh spotřebiče má také obvykle vyšší spotřebu energií a vody, než u varianty dvou samostatných výrobků. Pokud tedy funkci sušení plánujete využívat pravidelně, je nutné počítat s navýšením výdajů za spotřebovanou vodu.

Výhody a nevýhody

Jaké jsou tedy výhody a nevýhody pračky se sušičkou?

Za velkou výhodu lze zcela jistě považovat možnost úspory místa v malém bytě. Kombinovaná pračka ušetří místo v porovnání s variantou zakoupení dvou samostatných výrobků pračky a sušičky. Také vám ušetří čas potřebný na usušení prádla. Je tedy ideální využít sušičku zejména při potřebě rychlého vyprání a usušení prádla, například před cestou. Další velkou výhodou představuje také skutečnost, že u některých druhů prádla vysušených v sušičce není nutné jejich následné žehlení. Při sušení dochází také k odstranění bakterií, které by se při praní nezničily, což je ideální zejména pro alergiky nebo dětské prádlo.

Co se týká nevýhod, uvádí se vyšší spotřeba energií a vody. Další nevýhodou může pro někoho představovat nemožnost vysušení stejného množství prádla, jaké jsme vyprali. Pračka se sušičkou bude tedy opravdu ideálně vyhovovat prostorám malého bytu, kam nelze umístit zvlášť pračku a sušičku. Tento spotřebič je také ideální pro toho, kdo nebude přístroj využívat ke každodennímu sušení.

Vlastní hodnocení

Po přečtení některých testů a recenzí si pravděpodobně uděláte na produkt svůj názor a rozhodnete se, zda kombinovaná pračka bude ideálním pomocníkem právě do vaší domácnosti. Je tedy jen na vás se posoudit, zda pro vás funkce sušičky prioritou představuje prioritu, a jak často ji případně budete využívat. Zvažujete-li její každodenní využití, pak bude pravděpodobně vhodnější zvolit ji jako samostatný spotřebič. V recenzích se jistě dočtete detailnější informace přímo od uživatelů. Vždy je lepší znát názor někoho, kdo produkt již používá, než pouze vycházet z oficiálních informací od prodejců či výrobců.

Shrnutí

Jak již bylo zmíněno, na trhu lze nalézt mnoho výrobců nabízejících různé druhy praček se sušičkou. Před koupí tohoto spotřebiče doporučujeme řídit se jistými radami uvedenými výše s cílem předejít koupi produktu, který nebude zcela splňovat vaše očekávání. Je tedy zejména vhodné se rozhodnout, jak velkou pračku se sušičkou budete pořizovat s ohledem na množství členů vaší domácnosti atd. Pokud nejste úplně technický typ, pokuste se předem informovat o významu jednotlivých parametrů z důvodu koupě co nejúspornějšího spotřebiče. Pokud se budete rozhodovat pro konkrétní značku, doporučujeme si prohlédnout také další produkty nabízené danou společností. Každý produkt má své výhody i nevýhody a tak doufáme, že vám náš článek alespoň trochu pomohl při rozhodování o koupi pračky se sušičkou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]
Back to top button