Za účelem pomoci vám koupit nejvhodnější produkt stráví průzkumem a testováním Kterekoupit mnoho hodin. Každý ze zde uvedených výrobků je nezávisle vybrán naším týmem. Pokud zakoupíte výrobek kliknutím na některý z odkazů uvedených na našich stránkách, získáme malou provizi, z níž můžeme financovat naši práci.

Nejlepší Sušička prádla 2023

Obrázek
Jméno
Hodnocení
Ověřit cenu

Sušičku prádla má již téměř každá domácnost. Sušičku již v dnešní době nevyužijeme pouze k jednomu účelu. Pojďme se podívat na to proč. Máme pro vás spoustu typů, proč byste v domácnosti měli mít sušičku i vy. Sušička nabídne prádlo perfektně čisté a suché. Věšíte-li prádlo venku, pak věřte, že vás nemine boj s prachem, špínou, pyly z květin a dalšími různými nečistotami. Sušičku oceníte v případě, že máte rodinu a také se vyhnete různým rizikům v podobě alergií a zdravotních potíží. Prádlo v ní uschne mnohem rychleji, ale i lépe než na sušáku, proto se nemusíte obávat plísní, které vznikají ve vlhkosti. Oblečení i domácí textil tím uchráníte od nečistot, které by se na něj jinak nachytaly při běžném sušení.

Nyní se pojďme podívat na základní typy sušiček.

Začněme s kondenzační sušičkou. Výhodou kondenzační sušičky je, že je relativně bezúdržbová. Asi uvítáte, že u kondenzačních sušiček je velkou výhodou, že nevyžadují žádné stavební úpravy a hodí se i do panelákových bytů či malých mobilních domků. Dokonce k ní nepotřebujete ani připojení na odpadní potrubí. Možnost napojení na odpad u této sušičky existuje, ale pokud ji nevyužijete, voda z prádla se během sušicího cyklu nahromadí v zásobníku a ten pak stačí pravidelně vyprazdňovat. Výhodou kondenzační sušičky je, že je relativně bezúdržbová.

Dále je tu kondenzační sušička s tepelným čerpadlem.

Pořídíte-li si kondenzační sušičku doplněnou navíc o tepelné čerpadlo, díky její technologii snížíte spotřebu energie až o polovinu. Kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem fungují na principu uzavřeného cyklu, kdy se horký vzduch rovnou chladí a tím odstraní vlhkost prádla při mnohem nižší teplotě. Díky tomu suší vaše prádlo šetrněji a také v porovnání provozních nákladů hraje tato sušička jednoznačně prim. Velkou výhodou je nízká energetická náročnost a snadná údržba.

Ventilační sušička

U ventilační sušičky se ventilací odvádí horký vzduch spolu s odpařenou vodou z oblečení. Tento typ sušiček ale bohužel vyžaduje stavební úpravy kvůli přidělání vývodu na horkou páru a proto je celkem na ústupu. Složitost kompenzovala (v nabídkách se již moc neobjevují) nižší pořizovací cena a také energetická úspora.

Co se týče rozměrových parametrů, šířka u klasických sušiček s bočním plněním se pohybuje v rozmezí 59 – 64 a více centimetrů. Výška sušičky může být většinou mezi 84 a 88 cm.

Většina sušiček na českém trhu se plní zepředu. Pokud chcete ušetřit místo a nevejde se vám do bytu takovýto spotřebič, nabízí se možnost koupit sušičku s horním plněním, ale těchto nebude na trhu mnoho. Doporučujeme provést test sušiček pomocí například Google vyhledávání, nebo projít recenze sušiček. K dispozici jsou však pračky se sušičkou s horním plněním, těch na trhu několik kousků najít lze. Jejich hlavní výhodou je právě zmíněná úspora místa, ale nesou s sebou také řadu nevýhod.

Sušičky s vrchním plněním bývají energeticky daleko náročnější. Většinou spadají do energetické třídy C a jejich provoz je tedy náročnější přibližně o 500 korun ročně než u úspornějších variant. Dalším negativem může být i menší objem. Běžná kapacita těchto spotřebičů se totiž pohybuje okolo 3 až 5 kilogramů. Pokud máte pračku s větší kapacitou, nebude možné usušit celou vypranou várku najednou.

Prošli jsme již nespočet webů orientovaných na recenze sušiček a vybrali pro vás ty nejdůležitější funkce pro lepší orientaci při koupi. Test sušiček provádí téměř každý český významný distributor. Proto doporučujeme důkladný průzkum předtím, než vyberete tu pravou.

Oblíbené funkce a programy

Bezpečnost

Možná se vám to nezdá důležité, protože sušička je přeci během cyklu zavřená a nikdo kromě vás s ní nemanipuluje, ale v domácnostech s malými dětmi je zásadní, aby měl spotřebič dětskou pojistku. Ta se postará o to, že se dítě nedostane do bubnu sušičky, ani ji samo nespustí.

Množstevní automatika

Výhoda sušičky s touto funkcí spočívá v automatickém vyhodnocení množství prádla vloženého do bubnu. Ta si sama zváží, kolik je uvnitř prádla a nastaví sušící cyklus, který bude přesně na míru, tzn. optimální teplotu i délku programu. Ušetří se tím také náklady, zkrátí se doba sušení a prádlo nebude zbytečně vlhké. Tato funkce bývá označena jako Fuzzy Logic (šestý smysl) nebo Easy Logic.

Odložený start

Patří mezi základní a nejoblíbenější funkce, umožňující odložit start až o 24 hodin. V praxi to znamená, že dáte prádlo do sušičky, nastavíte čas a budete se věnovat svým dalším povinnostem, zatímco sušička se spustí sama, třeba až budete v práci nebo když si půjdete zaběhat.

Senzitivní sušení

Jedná se o systém velmi šetrného sušení, které se postará o to, že jakékoliv oblečení, které do sušičky vložíte, bude vždy jemné a hebké na dotek.

Snadné žehlení

Díky Snadnému žehlení (někdy také jako Sušička s Parní funkcí) volí sušička program optimální pro to, aby se prádlo snadněji žehlilo. Bude ještě trošku vlhké, takže během žehlení se z vlhkosti vytvoří pára a ta zjednoduší žehlení.

Funkce Žehlení

S touto funkcí vyndáte prádlo, které už bude víceméně vyžehlené. A to pomocí horké vodní páry, která „vyžehlí“ záhyby. Dokonce tak můžete vyžehlit i oblečení, které už bylo vyžehleno a ve skříni se pomačkalo.

Rychlé odstranění pachů

Refresh je naprosto skvělá funkce. Skvěle občerství prádlo, které jste už nosili – odstraňuje pachy a kouř, zjemňuje látku, zbavuje ji alergenů a částečně vyžehlí. Takže budete mít opět voňavé a čisté prádlo, aniž byste jej museli prát.

Další zajímavé funkce a programy

Program Osvěžení prádla – skvělá pomůcka eliminující nežádoucí pachy u jakéhokoliv prádla, třeba když máte nějaké dlouho ve skříni a po vyndání je zatuchlé.

Senzor sušení – automatický senzor, který nastaví vlhkost i optimální teplotu sušení.

BabyProtect – speciálně vyvinutý program, který zajistí, že prádlo bude jemnější a čistší.

Senzor sušení – automatický senzor, který nastaví vlhkost i optimální teplotu sušení.

Program Mix – umožní sušení různých typů tkanin najednou (bavlnu, syntetiku atd.).

Program Košile – dokonale vyvinutý program pečující o každou košili, aniž by došlo k jejímu zničení či vyblednutí barev.

V tomto článku jsme shrnuli typy sušiček, jejichž parametry a funkce by neměly chybět při výběru.

Skeptikům se může sušička prádla na první pohled zdát jako investice, která se nevyplatí. Prádlo přeci uschne samo, není tedy potřeba kupovat sušičku. Opak je ale pravdou. Sušička prádla je pomocník, který si musí zákonitě získat každého. Zapomeňte na prádlo rozmístěné po bytě, na vlhkost v místnostech či na prádlo na balkóně.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]
Back to top button